Pankotai Magyar Péter módszerével üzent, de előkerült a szivárványos zászló is

Azt szerette volna elérni az aktivista, hogy mindenki megsajnálja, de ettől függetlenül fenyegetőzni is maradt ideje.

Itt az ideje, hogy érzelmek helyett a tényeken alapuló újságírás legyen hatással a közbeszédre.
„A kedves olvasók tudják, hogy Gáza országrész teljes területe 365 km². Kicsit nagyobb, mint Budapest pesti oldala, vagy a Balaton fele.
Ha Izrael »népirtani« akarna, megtehette volna már rég. Nem teszi. Pedig, ha csak töredékét tette volna annak, amit Irán tette a 12 napos háború alatt, akkor hamar végzett volna. Igen, ez volt az a háború néhány hete, amikor az iráni hadsereg egyetlen izraeli katonát sem tudott megölni, ezért kizárólag a polgári lakosságot támadta, és mintegy 550 ballisztikus rakétát lőtt ki, és nagyjából 1000 drónt küldött Izrael városaira.
Ám ezekről a tényekről csak néhány magyar lap ír – olyan lapok, amelyeket nem illik idézni ellenzéki körökben.
Kérdjük meg hát: áldozat vagy bűnös az, aki terroristának nevezi Izrael demokratikusan megválasztott miniszterelnökét? Kinek a felelőssége, ha egy fiatal, idealista lány a magyar oktatás védelmétől eljut a Netanjahu-ellenes pamfletekig?
Ez az írás nem Izrael védelmében íródott. Izrael ugyanis megvédi saját magát. Ebben az írásban nem feladatom cáfolni az Izrael-ellenes vádakat sem.
Ez a történet nem is Pankotai Liliről szól, hanem arról, miként válik a politikai diskurzusban egy tizenévesből emelvényre állított bálvány, majd politikai eszköz. És miközben az egyik oldal ikonként, a másik oldal pedig bűnbakként kezeli, lassan elvész a lényeg: a pontos tájékozódás, a történelmi tudás, a politikai érettség és az emberi felelősség.
Ezek nélkül azonban sem egy generáció, sem pedig egy nemzet nem tud igazán meglenni — sem a jelenben, sem a jövőben.
Ez az írás arról szól, miként formálja az embereket a média. Nemcsak a Megafon vagy a nemzeti konzultáció, hanem a Telex és a 444 is. Éppen azok sétálnak bele az információs csapdába, akik a leghangosabban tiltakoznak ellene.
Itt az ideje, hogy érzelmek helyett a tényeken alapuló újságírás legyen hatással a közbeszédre. A kérdés már nem az, hogy ki mit gondol Netanjahuról vagy Pankotairól – hanem az, hogy képesek vagyunk-e túllépni a címkék világán, és visszatérni a józan ítélethez. Mert különben mindannyian eszközzé válunk egy olyan narratívában, amit nem mi írunk.”
Ezt is ajánljuk a témában
Azt szerette volna elérni az aktivista, hogy mindenki megsajnálja, de ettől függetlenül fenyegetőzni is maradt ideje.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd
Kapcsolódó cikkek a Háború Izraelben aktában.
Az Irán és Izrael közötti tűzszünet létrehozása történelmi jelentőségű volt.
Nem létezik európai értelemben vett palesztin, jordán, szír vagy iraki nemzet. Törzsek vannak, klánok.
„Mindent megteszünk azért, hogy a rendelkezésünkre álló lehetőségeket kihasználjuk” – mondta az orosz külügyminiszter.